У туђим ципелама

У среду 6. 9. 2023. године кроз радионичарски рад реализован је тематски дан „У туђимим ципелама“, код ученика првог разреда. Циљ тематског дана је био подизање инклузивне свести ученика и промовисање културе толеранције. Кроз поучну презентацију, занимљиве радионице и разговор, указано је на проблеме са којима се особе са инвалидитетом суочавају у свакодневном животу. Ученици су стављени у улогу људи са инвалидитетом и на тренутак су „обули њихове ципеле“ и осетили да је тим особама потребно много труда и напора како би обављали најједноставније свакодневне радње и активности. Особе са инвалидитетом имају своје вредности, способности, знања и квалитете и према њима се треба опходити као и према свим другим особама. Радионице су изазвале велику пажњу и саосећајност присутних. У атмосфери толеранције и поштовања, ученици су научили да је битно обратити пажњу на особу, а не на њену инвалидност, али пре свега да сви имају право на једнаке могућности и различитост. Организатори тематског дана Марина Чакаревић, библиотекар и Биљана Милошевић, учитељица првог разреда.