У сусрет Европском дану језика

Дана 24. 9. 2024. обележили смо у нашој школи Дан европских језика. Одржан је угледни час у осмом разреду. Прикључили су се ученици седмог разреда. Часом су координирале наставнице језика: Данијела Марковић, Маријана Стевановић и Александра Јовановић. Часу су присуствовале бројне колеге на челу са директорком. Кроз бројне активности ученици су освежили своја знања из језика и научили нешто ново. Путем презентације и унапред урађених истраживачких задатака открили су занимљивости везане за европске језике. Интересантна је била дебата о важности учења страних језика. Аргументовано су излагана различита мишљења о учењу језика. Ученица осмог разреда Лидија Николић демонстрирала је присутнима знаковни језик глувих особа. Учитељи, наставници, педагог, библиотекарка и директорка су учествовали у решавању задатака. Доминирао је групни рад ученика, као и рад у пару. Утисци о одржаном часу су позитивни. Материјал коришћен у раду постављен је у ходнику школе.