Пријатељи заувек

Деца су по природи добра и пуна љубави, а школа је савршено место за развијање пријатељства, учење нових вештина и стварање лепих успомена. Важно је да се деци пружи сигурно и подржавајуће окружење како би се осећала слободно и отворено за истраживање и дружење. Вршњачко насиље је озбиљан проблем у целом свету. Важно је да сви заједно радимо на стварању сигурнијег и угоднијег окружења за децу и младе. Потребно је да се сви ангажују како би се створили позитивни примери и како би се едуковала деца и млади о важности поштовања других и решавању сукоба на на миран начин. Вршњачко насиље може имати дуготрајне и озбиљне последице на ментално здравље и добробит деце и младих. Стога је важно да се сви који раде са децом , укључујући родитеље, наставнике и друге одрасле особе, едукују о начинима препознавања и спречавања вршњачког насиља. Ученици ОШ”Степа Степановић” – ИО Миоковци су самоиницијативно изразили жељу да пошаљу једну поруку о пријатељству, безбедности и стварању дивних успомена из ђачких клупа. Хвала им на томе, што и нас одрасле, уче о неким великим вредностима.

С поштовањем,
Маријана Бјелић