Практична настава из воћарства

На газдинству браће Желимира и Жарка Дамљановић, мр Бранко Танасковић, саветодавац за воћарсто и виноградарство Пољопривредне саветодавне и стручне службе -Чачак, одржао је практичну наставу за ученике трећег и четвртог разреда ИО Миоковци. Тема ове посете је актуелна за овај период и предео - Борба и паковање плодова воћа.
На презентацији је истакнута важност, начин и могућност правилне бербе овог воћа, споспбност и одговорност самих радника за бербу, као и модели амбалаже за паковање самих плодова.
Ученици су пажљиво пратили овакву наставу, уз занимљива питања и констатације, која су показивала њихово интересовање за ову област пољопривреде, показавши да се више њих и ангажује са својим родитељима на оваквим пословима у време бербе и складиштење јабука.
Маријана Бјелић