Обележавање Дечије недеље

Од 5. до 11. октобра у оквиру Дечије недеље у нашој школи одржане су бројне активности.

Обележавање Дечије недеље започели смо презентацијом Буквара дечијих права у млађим разредима.

Уторак је био дан уписа првака у школску библиотеку и промовисања права деце на образовање, информисање и читање. Ученици су добили своје чланске карте и учествовали су у квизу.

У среду смо за ученике организовали филмски дан и одељењске пројекције цртаног филма „Две принцезе“.

У четвртак ученици су на шаблонима разнобојног лишћа писали поруке и лепили на Дрво пријатељства   указујући на још једно од права које свако дете треба да ужива, а то је право да се слободно дружи са другом децом.

Крај Дечије недеље обележен је тако што су ученици у школском дворишту пустили балоне на којима су исписали веселе и срећне поруке под слоганом „Подељена срећа, два пута је већа“.

Горња Горевница

10.10.2020. год.