ДЕЧЈА НЕДЕЉА ИО МИОКОВЦИ

Манифестација Дечија недеља се одржава сваке године у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Дечија недеља са слоганом “Подељена срећа два пута је већа“ ове године се обележава од 5.  до 9. октобра.  Први дана ове манифестације, у ИО Миоковцима, традиционално се обележава читањем Конвенције о правима и обавезама детета, ако и игре „Тајни пријатељ“.  Другог дана организовано је цртање по лицу и прављење маски пријатељства. Трећег дана ученици су правили стабло пријатељства и на истом остављали поруке за пријатеље. Четвртог дана обележавања дечје недеље, ученици су уређивали хол школе, засађивањем јесењих садница са својим пријатељима. Последљег дана обележавања Дечје недеље, органозован је „дечји биоскоп“ и деца су гледала цртани филм о пријатељству.